Prvým programom, ktorý sa replikoval, bol „The Creeper“, v podstate prvý počítačový vírus. Softvér by sa posadil do stroja a vytlačil by „Ja som liana, chyť ma, ak to dokážeš!“. Žiadny vírus však nie je úplný bez svojho nepriateľa a v tomto prípade je to „The Reaper“. Bol to prvý (antivírusový) program vytvorený na vyhubenie The Creeper. Odtiaľ všetci vieme, ako to vyzerá. Odporúčaný obsah
Chceli by sme poďakovať Paulovi Blasuccimu za kurátorstvo odporúčaného obsahu tohto mesiaca! Je vášnivý – ale pragmatický – pre multiparadigmový a polyglotný prístup k písaniu softvéru. Posledných 25 rokov strávil miešaním rôznorodých jazykov, technológií a metodológií, aby vyvinul presvedčivé riešenia širokého spektra obchodných problémov. Paul obzvlášť rád rieši výzvy v heterogénnych podnikových systémoch. Jeho weblog https://paul.blasuc.ci je nepravidelne aktualizovaný rôznymi úvahami o vývoji softvéru a skúma svet ako @pblasucci@hachyderm.io. Keď nie je pri klávesnici, možno Paula nájsť svetobežníka so svojou ženou a deťmi (hoci jeho duša stále chytá vlny na Jersey Shore). Som rád, že som dostal túto príležitosť zapojiť sa do komunity. Vďaka JetBrains! Ako dlhoročný .NET vývojár je jednou z tém, ktorá ma veľmi zaujala, je Error Handling Failure Management. Ďakujem, čitatelia, že ste ma potešili…
Softvér zlyhá. Nie je to otázka „ak“ alebo dokonca „kedy“. Ide skôr o to, čo môžu vývojári urobiť, aby minimalizovali zlyhanie a aby sa elegantne obnovili (ak je to vôbec možné). Existuje mnoho prístupov, ktoré možno použiť. V ekosystéme .NET však nie je nezvyčajné zistiť, že vývojári skutočne nevenovali téme náležitú pozornosť. Najmä sa zdá, že buď sa veľa zameriava na zvládanie zlyhaní, alebo sa veľa zameriava na oznamovanie zlyhaní. Robustný program však skutočne potrebuje riešiť oboje.
About the author